Auto kiletamine (car wrapping) Tallinnas ja Tartus. Vaadake, miks tasub autot kiletada ning millised on auto kiletamise eelised auto värvimise ees.
Auto kiletamisel on mitmeid eeliseid näiteks auto värvimise ees. Kiletades oma auto, säästate juba ainuüksi sellele kuluva summa pealt, lisaks on kvaliteetne ning õigesti paigaldatud autokile vastupidav. Autokile võimaldab kasutada ka keerulisi mustreid.
Asi on nagu ikka - maitses ning seepärast ei saa üheselt öelda, kumb otseselt parem on. Sellegipoolest, on mõlemal eeliseid, kuid auto kiletamine on kindlasti effektiivsem valik. Auto kiletamine on soodsam ning lihtsam protsess, samuti tulevane hooldus.
Autode kiletamine toimub üldiselt selliselt:
1. Auto kere pesemine - Esimene samm on auto hoolikalt ning põhjalikult puhtaks pesemine.
2. Auto ettevalmistus kiletamiseks - Puhastame auto katte rasvast. Kasutame puhurit, et puhastada liitekohad ning vahemikud. Samuti eemaldame erinevad keredetailid, nagu liistud, tuled või muud keredetailid.
3. Auto kiletamine - Seejärel kiletame auto (kuivalt või veega). Sinna hulka kuulub näiteks kile äärte auto alla sättimine (või detailide vahele/alla) ning lõikame kile ülejäägid ära.
4. Lõppviimistlus - Monteerime kiletatud keredetailid uuesti, eemaldame tekkinud mullid ning muud montaži käigus tekkinud defektid, aga ka liimijäägid.
Autode kiletamise hind sõltub peamiselt viiest elemendist, kuid enamasti algavad kõige odavamad autode kiletamised umbes 500 eurost, kui kvaliteetse kiletamisteenuse eest peaksite arvestama keskmise suurusega sedaani puhul vähemalt 1000 euroga.
1. Auto tüüp - Tavaliselt kulub ühe auto kiletamisele umbes 15–20m autokilet, olenevalt loomulikult auto kere suurusest ning detailide keerukusest.
2. Vormide keerukus - Auto kiletamise protsessi keerukus sõltub otseselt sellest, kui palju on näiteks teravaid või ümaraid vorme. Ehk kas auto kere on sujuv ja ühtlane, või on mitmeid spoilereid ning muud sarnast. On palju juhuseid, kus suurema sedaani jaoks võib kuluda sama palju kilet, kui mõne väikse ning keerukate keredetailidega sportauto kiletamiseks.
3. Detailide arv - Kiletamist vajavate keredetailide arv on üks peamisi mõjutajaid, mis puudutab kiletamistööde mahtu. Keredetailid tuleb lahti võtta ning mida rohkem on nokitsemist, seda kallim tuleb ka lõpphind.
4. Kile tüüp - Näiteks polüuretaankilede hind võib alata viiekümnest eurost, samal ajal kui odavama vinüülkile hind umbes viiest eurost meetri kohta.
4. Kile kvaliteet - Kuna erinevate otstarvete jaoks mõeldud kiled on erinevast materjalist, on ka nende paigalduse lihtsus või keerukus erinev. Näiteks metalliseeritud kroomkile ei reageeri hästi pingutamisele ning võib lihtsasti rebeneda, samas kui paksem kile võib venida halvasti, mis teeb selle vormimise raskeks.
Võtke meiega ühendust, kui vajate tasuta
konsultatsiooni, mis puudutab auto kiletamist.